تبلیغات
ماسکهای طبیعی برای انواع پوست - خواص لیمو

***زیبایی از آن ماست***لیموترش را به عنوان گوهر تمام میوه ها میشناسند.زیرا دارای اثرات مفیدی است که در ادامه شما زیبا دوستان عزیز را با این خواص آشنا میکنیم.
اول اینکه این میوه مفید و موثر سعی میکند گلبول های سفید فعالیتشان بیشتر شود (گلبول های سفید مدافع بدن در مقابل بیماری های مختلف است.  )
قلب را تقویت کرده خون را رقیق میکند و غلظت آن را پایین می آورد برای بیمارانی که از آسم رنج میبرند مفید بوده و ضد آسم میباشد.سیستم عصبیتان را تقویت کرده برای درمان روماتیسم و نقرس بسیار مفید میباشد.خون را بند می آورد.
لیمو ترش در درمان بیماری های عفونی تاثیر بسزایی دارد مانند بیماریی هایی چون: ‌ رود ه ای، مالاریا، بی‌اشتها بودن ، آب آوردن شکم، ، دفع رسوبات ادرارو صفرا، سوءهضم، یرقان و استفراغ واریس، چاقی.
و بیماری های مانند نارسایی کبد و لوزالمعده , فشار خون بالا,  ادرار خونی,  خونریزی های داخلی معده و روده و هموفیلی با لیمو قابل درمان هستتند.
در درمان بسیاری از بیماری‌ها از جمله برونشیت، سرماخوردگی‌ها، کمردرد، سنگ‌های کلیه و سنگ مثانه مفید است. لیموترش ضدعطش است و باعث مقاومت بدن در فصل تابستان میشود

 موارد درمانی دیگر لیمو ترش                                                            
مخلوط یک فنجان قهوه داغ و غلیظ و لیمو= مسکنی بسیار قوی و مفید برای سردرد میگرنی
مخلوط یک لیوان آب گرم و یک عدد لیمو=رفع نفخ شکم و ترشی معده و دل به هم خوردگی و اخطلالات هاضمه
مخلوط نیم لیوان آب گرم و لیمومقدار عسل= درمان کننده تب (میل کردن این مخلوط در صبح ناشتا درمان کننده چاقی و لاغر شدن است)
آب لیمو و عسل=از بین رفتن آفتها و التهابات مخاط
دهانی
دانه‌های له شده لیموترش مخلوط با عسل=رفع کرمک
مخلوط آب لیمو نمک و مقدار کمی آب= رفع لک صورت و کک مک وجوش صورت
ازجله خواص دیگر آن استحکام  وتقویت لثه ها میباشد که با برش آن و مالیدن به لثه ها انجام میشود.
درمان جای نیش حشرات شادابی و تقویت و شفافیت پوست دست  
لیمو و سماق را از هر کدام به اندازه ۱۰۰ گرم بجوشانید و صاف کنید بعد آن را در دهان مزمزه کرده و بعد بیرون بریزید برای رفع برفک و ورم داخل دهان موثر است.
کسانی که تمایل به شفافیت دندانها یشان دارند میتوانند هفته ای یکبار با آب لیمو ترش مسواک بزنند.
اگر به آب آشامیدنی مشکوک هستید میتوانید ابتدا چند قطره آب لیمو ترش را در آن بچکانید سپس آن را میل نمایید این کار با عث ضد عفونی و استریله کردن آب میشود.
برای اطمینان حاصل کردن از سالم بودن شیر ابتدا چند قطره از آب لیمو را در آن بچکانید اگر شیر به حالت بریده بریده در آمد نشان دهنده فاسد بودن شیر است.