تبلیغات
ماسکهای طبیعی برای انواع پوست - انواع ماسک جهت پوست های چرب

***زیبایی از آن ماست***


ماسک پرتقال برای برطرف کردن جوش صورت

1 عدد پرتقال

یک عدد پرتقال را انتخاب کنید و پوست آن را بگیرید.صورت خود را با آب سرد بشویید.پرتقال را له کرده و برروی صورت قرار دهید.بعد از حدود نیم ساعت صورت را با آب ولرم و صابون بشویید وپاک نمایید.از این ماسک برای برطرف کردن جوش های غرور میتوانید استفاده کنید.این ماسک مخصوص پوست های چرب می باشد وکسانی که دارای پوست خشک می باشند نباید از آن استفاده کنند.

 

ماسک سفیده تخم مرغ                                                    

1 عدد سفیده تخم مرغ             1 قاشق چای خوری آب لیمو

یک عدد سفیده تخم مرغ و یک قاشق چای خوری آب لیمو را با هم مخلوط کرده روی صورت مالیده 20 تا30دقیقه به پشت دراز کشیده سپس پوست را با آب سرد بشویید.بعد از استفاده از این ماسک میتوانیداز کرم تقویت کننده پوست استفاده کنید.و پوست را با آن ماساژ دهید.این ماسک تقویت کننده است و برای پوست های چرب مفید میباشد.

 

نوع دیگر ماسک سفیده تخم مرغ برای پوست های چرب

                                                                                                                                                             

1عدد سفیده تخم مرغ                  مقداری کاسنی یا(کاهو.نعناع)

تهیه این نوع ماسک با هر کدام از3 مورد ذکر شده (کاسنی کاهو و نعناع) فرقی ندارد و میتوان با هرکدام این ماسک را تهیه کرد.هر کدام را انتخاب کردید خوب کوبیده و آب آن را بگیرید با سفیده تخم مرغ مخلوط کرده و خوب بهم بزنید.این ماسک را به صورت مالیده و بعد از 20 دقیقه با آب ولرم بشویید.این ماسک روشن کننده و سفید کننده میباشد و برای پوست های چرب استفاده میشود.

 

  

ماسک توت فرنگی                                                            

5عدد توت فرنگی              1 عدد سفیده تخم مرغ

1 قاشق چای خری گلاب

5عدد توت فرنگی را کاملا له کنید سپس سفیده تخم مرغ را به آن اضافه نمایید و خوب بهم بزنیدتا کاملا مخلوط شوند و کف کند.سپس گلاب را به آن اضافه نمایید.روی پوست بمالید و بعد از نیم ساعت با آب ولرم بشویید.این ماسک خاصیت بسیارعالی برای پوستهای چرب دارد.


ماسک ماست برای پوست های چرب

یک قاشق غذا خوری ماست               یک قاشق غذا خوری جو دوسر

نصف سیب                                 دوقاشق چای خوری آب لیمو

یک قاشق غذا خوری جو دوسر را آرد کرده و با قاشق غذا خوری ماست مخلوط نمایید تا به صورت خمیر درآید.سپس نصف سیب را رنده کرده به همراه آب لیمو به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید تا کاملا مخلوط شوند.این ماسک را به پوست صورت و گردن بمالید و حدود 20 دقیقه استراحت نموده سپس با آب ولرم بشویید.این ماسک برای پوست های چرب استفاده میشود.

 

ماسک آرد سیب زمینی برای پوست های چرب

یک قاشق غذا خوری آرد سیب زمینی

یک قاشق غذا خوری آب اکسیژنه10%

آرد سیب زمینی را با آب اکسیژنه مخلوط نمایید و روی صورت بگذارید پس از 20دقیقه صورت را با آب ولرم بشویید و از کی کرم تقویتی استفاده نمایید.

 

انواع ماسک جهت جوش صورت

3عدد پیاز متوسط                     یک تکه پارچه نخی تمیز

3عدد پیاز متوسط را پوست کنده و خورد نمایید و در مقداری آب بپزید وبگذاری آنقدر بپزد که آب ته ظرف نماند.البته مواظب باشید پیازها نسوزد.سپس پیاز پخته شده را درون تکهپارچه ای نخی و تمیز بپیچید و روی جوش های صورت بگذارید و چند دقیقه صبر کنید و صورت را بشویید.


ماسک گل ختمی

یک قاشق گل ختمی                یک قاشق بابونه                 یک لیوان آب

یک قاشق گل بابونه را به همراه یک قاشق گل ختمی در یک لیوان آب ریخته و بگذارید بجوشد.محلول را از صافی رد کرده و با یک تکه پنبه به صورت بمالید 20 دقیقه صبر کرده و صورت را بشویید از این ماسک ها برای پوست های جوش دار استفاده می کنند.


ماسک عسل و تمشک

یک قاشق غذاخوری عسل و مقداری تمشک را با هم مخلوط کرده و آن را به مدت 20دقیقه بر روی صورت بگذارید و سپس با آب ولرم بشویید.