تبلیغات
ماسکهای طبیعی برای انواع پوست - انواع ماسک جهت پوست های خشک

***زیبایی از آن ماست***

ماسک هلو                                                                      

1عدد هلو                1قاشق مربا خوری آرد

هلو را له کرده بگذارید 10دقیقه در ظرف بماند و خوب هم بزنید تا کاملا روان شود.سپس آرد را کاملا با آن مخلوط کنید و هم بزنید تا حالت کرم پیدا کند.سپس آن را بر روی پوست بگذارید و10 دقیقه صبر کنید.سپس پوست را با آب ولرم بشویید.این ماسک پوست را شاداب و تقویت میکند همچنین آب رسان به پوست هم می باشد.

 

ماسک برای پوست های خشک و برطرف کننده جوش های سرسیاه

                                                                                                                                                

1 قاشق سوپ خوری عسل                     1 قاشق چای خوری گلاب                      

قاشق چای خوری آب لیمو ترش1

شیر را با گلاب مخلوط کرده و بهم بزنید. سپس آب لیموترش را به آن اضافه نمایید و تکان دهید.این برای صورت بسیار مفید میباشد.از جمل اینکه پوست حالت کشیدگی خود را از دست داده و حالت عادی پیدا میکند.از این ماسک برای پوست های خشک استفاده میشود.ماسک هویج برای پوست های خشک                                                                                 

1عددهویج           3قطره آب لیمو

هویج را کاملا شسته و تمیز نمایید آن را رنده کرده و با آب لیمو مخلوط کرده سپس به مدت نیم ساعت بر روی پوست خود بگذارید بعد از این مدت صورت را با آب ولرم بشویید.در این ماسک بدلیل وجود داشتن هویج پوست صورت جمع شده و چین چروک صورت از بین میرود.همچنین تقویت کننده و روشن کننده نیز میباشد. در استفاده از ماسک ها ابتدا باید صورت خود را آماده کنید.


ماسک سیب 


                                                                                                                                    

1عدد سیب تازه             1 قاشق غذاخوری روغن زیتون

1عدد سیب را تازه انتخاب کرده بشویید وسپس آن را رنده کنیدو با یک قاشق روغن زیتون مخلوط نمایید و خوب بهم بزنید.صورت را آماده کرده و بر روی آن بمالید بعد از 20دقیقه با آب ولرم بشویید.از این ماسک برای پوست های خشک میتوان استفاده کرد.


ماسک جو برای پوست های خشک و حساس

دو قاشق غذا خوری آرد جو                     دوقاشق غذا خوری خامه

دوقاشق غدا خوری شیر

ابتدا دو قاشق غذا خوری آرد جو را با شیر مخلوط کرده سپس خامه را به آن اضافه نمایید و به صورت بمالید. توجه داشته باشید صورت را قبل از استفاده از ماسک آماده نموده یعنی با آب ولرم خوب بشویید.بعد از نیم ساعت صورت خود را بشویید و از کرم مرطوب کننده استفاده نمایید.هفته ای دوبار میتوانید از این ماسک استفاده نمایید.با استفاده از این ماسک صورت خود را تمیز کرده و تقویت نمایید.این ماسک برای پوست های خشک مناسب است.

 

ماسک ویتامینه برای پوست های خشک

دو قاشق غذا خوری رنده شده خرمالو             دو قاشق غذاخوری روغن زیتون

پوست را آماده نموده و با آب ولرم بشویید.رنده شده خرمالو و روغن زیتون را با هم مخلوط نمایید.این ماسک را روی صورت بمالید و مراقب زیر چشمان خود باشید.پس از نیم ساعت صورت خود را با آب ولرم بشویید و از کرم مرطوب کننده استفاده نمایید.از این ماسک هفته ای 2بار استفاده نمایید.با استفاده از این ماسک با توجه به اینکه خرمالو دارای ویتامین های  B1,B2,A وC میباشد پوست خود را تقویت نموده اید این ماسک برای پوست های خشک مناسب میباشد.

 

ماسک خیار

1عدد خیار                             مقداری خامه

یک عدد خیار تازه را شسته و آب آن را بگیرید.آب خیار را با خامه مخلوط کرده و هم بزنید.این ماسک را بر روی صورت بمالید.حدود30 دقیقه صبر کرده و سپس بشویید.این ماسک برای پوست های خشک و حساس مفید می باشد.

 

ماسک اسفناج

8 تا9 برگ اسفناج تازه                    یک لیوان شیر                   مقداری خامه

برگ اسفناج تازه را در یک لیوان شیر به مدت 3دقیقه بجوشانید تا پخته شود ولی برگ ها نباید له شوند.سپس آب آن را صاف کنید و برگ ها را روی صورت قرار دهید.وبعد از نیم ساعت صورت را با شیر صاف شده بشویید بعد از خشک شدن صورت را با مقداری خامه ماساژ دهیداین ماسک برای پوست های حساس بسیار مفید است.


ماسک موز

1عدد موز رسیده             1 قاشق غذاخوری آرد جو دوسر

1 قاشق چای خوری عسل

یک عدد موز رسیده را در ظرف کوچکی له کنید تا بصورت خمیر درآید سپس آرد جو و عسل را به آن اظافه نمایید وهم بزنید. صورت را آماده کرده و بر روی آن بمالید بعد از 20دقیقه با آب ولرم بشویید.از این ماسک برای پوست های خشک میتوان استفاده کرد.


ماسک زرده تخم مرغ و روغن زیتون

                                                                                                                                           

یک عدد زرده تخم مرغ                     سه قطره روغن زیتون(روغن بادام)

دو قاشق چای خوری آب خیار

زرده تخم مرغ را کاملا بهم زده تا سفید شود.سپس سه قطره روغن زیتون را به آن اضافه کنیدو هم بزنید.مخلوط را در هم ریخته و کاملا زده تا آماده گردد.سپس به صورت مالیده و 15 دقیقه بعد بشویید و بد کرم تقویت کننده استفاده کنید.این ماسک جهت پوست های حساس مفید میباشد.و پوست را نرم میکند.